Alina Talai: βιογραφία και αθλητικά επιτεύγματα

Αθλητισμός και ικανότητα

Η Alina Talay είναι ένας διάσημος αθλητής από τη Λευκορωσία, ένας συμμετέχων και νικητής του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος.

Παιδική και νεανική ηλικία

Η Αλίνα γεννήθηκε τον Μάρτιο του 1989 στο ΛονδίνοΛευκορωσική SSR. Είχε μεγαλώσει αρκετά ενεργό παιδί, και ως εκ τούτου οι γονείς της αποφάσισαν να δώσουν την κόρη της στο αθλητικό τμήμα. Αποφάσισαν ότι έπρεπε να πάει για αθλητισμό. Ο μελλοντικός αθλητής δεν αντιτάχθηκε και ήταν ευτυχής να παρακολουθήσει το αθλητικό τμήμα.

Μετά από κάποιο χρονικό διάστημα, οι προπονητές παρατήρησαν ότι η κοπέλα ξεχωρίζει από τους συνομηλίκους τους. Από τότε άρχισε να δίνει περισσότερη προσοχή από τα υπόλοιπα.

Η Alina Talay πραγματοποίησε με επιτυχία διαγωνισμούς για παιδιά και νέους στην εγχώρια σκηνή. Ο χρόνος πέρασε και το κορίτσι άρχισε σταδιακά να τρέχει επαγγελματικά.

Η σταδιοδρομία των νέων

Αλίνα Τάλα

Στα δεκαεννέα πήγε στην πρώτη τηςΔιαγωνισμοί που διεξήχθησαν εκτός της Λευκορωσίας. Ήταν το παγκόσμιο πρωτάθλημα νεολαίας. Λίγοι άνθρωποι πίστευαν στην επιτυχία της αθλητικής ομάδας, αλλά κατόρθωσε να απολαύσει τον τελικό. Δυστυχώς, στον τελικό πήρε μόνο την τέταρτη θέση. Παρά αυτό το αποτέλεσμα, το κορίτσι συνέχισε να επιμένει.

Ένα χρόνο αργότερα, πηγαίνει στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα. Η Alina πλησίασε και πάλι στο τουρνουά ως "σκοτεινό άλογο". Παρ 'όλα αυτά, η Αλίνα επέστρεψε στην πατρίδα της με χάλκινο μετάλλιο.

Το 2011, η Alina Talay για τελευταία φοράστο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων και αυτή τη φορά κερδίζει το χρυσό μετάλλιο. Έτσι, στα είκοσι δύο, η Alina κέρδισε το πρώτο της μεγάλο βραβείο.

Αξίζει να σημειωθεί ότι το 2011 συμμετείχε στους Παγκόσμιους Πολέμους και κέρδισε τα εμπόδια των 100 μέτρων.

Η καριέρα των ενηλίκων

Alina Talay φωτογραφία

Το 2012, ο Talay πηγαίνει στην Τουρκία, όπουΠαγκόσμιο πρωτάθλημα εσωτερικού χώρου Ο δρομέας κατατάσσεται τρίτος σε απόσταση 60 μέτρων με εμπόδια. Την ίδια χρονιά, ο αθλητής γίνεται ο δεύτερος στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα.

Το 2013 δεν ήταν πολύ επιτυχημένο για τους νέους αθλητές. Κέρδισε μόνο ένα ασημένιο μετάλλιο στο Πανεπιστήμιο, το οποίο διεξήχθη στη Ρωσία.

Την άνοιξη του 2015, η Alina έγινε ο πρωταθλητής της Ευρώπης60 μέτρα εμπόδια, και κυριολεκτικά σε λίγους μήνες κέρδισε χάλκινο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στην Κίνα. Ο Βελόρος επίσης έπαιξε στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου σε εμπόδια 100 μέτρων, αλλά άφησε το τουρνουά στο ημιτελικό στάδιο. Συμμετείχε επίσης στο ρελέ, όπου η εθνική ομάδα της Λευκορωσίας έχασε στον πρώτο γύρο.

Δυστυχώς οι Ολυμπιακοί Αγώνες έφεραν απογοήτευση Τίποτα δεν κέρδισε την Alina Talay. Οι φωτογραφίες και τα βίντεο από αυτούς τους αγώνες δείχνουν όλα τα πάθη και τον τρόπο με τον οποίο προσπάθησε ο αθλητής, αλλά, για την απογοήτευση των οπαδών, δεν κέρδισε. Αλλά για την πίστη της, αργότερα, κατά τη διάρκεια πολλών συνομιλιών με δημοσιογράφους, δεν έψαχνε δικαιολογίες, αλλά αναγνώρισε ειλικρινά ότι δεν ήταν επαρκώς έτοιμη για τους διαγωνισμούς.

Προσωπικοί δείκτες

Η βιογραφία του Alina Talay

Όπως μπορείτε να δείτε, μια αρκετά ενδιαφέρουσα προσωπικότητα είναι η Alina Talay. Ο αθλητής βιογραφίας παρουσιάζει τα ακόλουθα προσωπικά αρχεία:

• Στο ανοιχτό χώρο, το κορίτσι έτρεξε εκατό μέτρα σε 11,48 δευτερόλεπτα.
  • Έχει ξεπεράσει τα 200 μέτρα σε 23,59 δευτερόλεπτα.
  • Εκατό μέτρα με εμπόδια το κορίτσι τρέχει για 12,66 δευτερόλεπτα.

Όσον αφορά τα αποτελέσματα στο δωμάτιο, φαίνονται ως εξής:

• Εξήντα μέτρα σε 7,31 δευτερόλεπτα.
  • 60 μέτρα εμπόδια σε 7,85 δευτερόλεπτα. Αξίζει να σημειωθεί ότι αυτό είναι το καλύτερο αποτέλεσμα στην ιστορία της Λευκορωσίας.

Από το 2008, η Alina Talay εκπαιδεύεται υπό την ηγεσία του Viktor Myasnikov, ο οποίος είναι διάσημος σοβιετικός αθλητής.

Ίσως αν το κορίτσι ήταν λίγο ψηλότερο, τότεήταν σε θέση να κερδίσει περισσότερα βραβεία. Είναι πολύ δύσκολο να συναγωνιστεί κανείς με ψηλούς δρομείς, όταν η ανάπτυξη είναι μόλις 164 εκατοστά. Παρόλα αυτά, ο Talay επικεντρώνεται πάντοτε στη νίκη και προσπαθεί να αγωνιστεί στο τελευταίο. Λόγω της επίμονης φύσης του κοριτσιού ήταν σε θέση να επιτύχει ορισμένα ύψη.